מטבחים מעץ

האם המטבחים שאתם קונים הם אכן מעץ אמתי? אלו סוגי מטבחים מעץ קיימים, מה מוכרים לנו כעץ ומה יכול להיות טוב עבורנו באמת?

ראשית כאשר אנחנו באים לקנות מטבח עלינו לקחת בחשבון את נושא המחירים של מטבחים מעץ ואת התקציב שלנו. לא כל אחד הוא בעל תקציב בלתי מוגבל. אנשים רבים שמעוניינים לבנות בית או לשפץ מטבח בדירה קיימת ורוצים מטבחים מעץ לא יכולים להרשות לעצמם לבנות את הסוג המובחר ביותר. לעיתים מטבחים מעץ איכותי גובים מחיר של גודל המטבח, קרי במקום לעצב מטבח גדול ופשוט יותר ברמת החומרים אנשים יזמינו מטבחים קטנים יותר ובלבד שהאיכות תהיה הגבוהה ביותר.

את השאלה איזה מטבחים מעץ אתם רוצים יש לחלק לשני גורמים מהותיים, אלו שרוצים עיצוב יפה שניתן להשיג מהמראה של עץ ואלו שרוצים את סוג החומר דווקא של עץ מסיבות של איכות או אהבה לחומרים טבעיים.

אוהבי העיצוב

מי מכם שאוהב עיצוב של עץ מלא, כדאי לכם לדעת שאם אתם לא משתוקקים דווקא לעץ עצמו תוכלו לקבל את המטבח שלכם בדיוק במראה שאתם חולמים עליו אך עם חומרים תחליפים לעץ. במקום לשלם הון עתק על מטבחים מעץ אמתי, קיימים כיום חומרים מקבילים המאפשרים חזות זהה בדיוק שרק מומחים גדולים מאוד יוכלו לראות את ההבדל אם בכלל. אחד החומרים הללו הוא החומר MDF חומר זה הינו חומר איכותי מאוד מכיוון שניתן לעצב איתו כל דוגמא של תבליט או חריטה בדיוק כמו בעץ, אך יחד עם זאת יש לו יתרונות שאין לעץ. כך לדוגמא העץ עצמו כבד מאוד ומשתנה עם הזמן, העץ נחשב לחומר חי שעובר שינויים במשך השנים ואילו החומר האלטרנטיבי הינו חומר איכותי שאינו משתנה במשך השנים, מצבו קבוע וצורתו לא משתנה. כמו כן הוא קל מאוד ולכן קל יותר להתקנה במטבח ועדיף בהיבט של צירים ומשקל על הפרזול במטבח.

מי שאוהב את החומר עצמו של העץ, חייב לבחור בעץ דווקא. על האהבה לעץ אי אפשר להתווכח, יש לו את אנרגיה שלו, ומי שזה חשוב לו ומרגיש בכך שישקיע בהתאם אם הוא יכול.

דילוג לתוכן